2017 m. liepos 30 d., sekmadienis

Sodo traktoriaus išsirinkimas


Kadangi jau turėjom veją sėt, atėjo laikas pirkt "britvą", ir čia man buvo nauja patirtis.


Prieš perkant turbūt kiekvienam kyla 2 klausimai:
1. Kokio man reikia?
2. Koks geriausias?
Atsakymų nerasta.
Žinoma geriausia pirkti būtų ne sezono pradžioje, nes  perka juos, kaip kaštas bandeles.
Kadangi patarėjų šiais klausimais neturėjau, nutariau kreiptis į visagalį internetą. Ir ko tik aš neprisiskaičiau... Pasak interneto reikia pirkti su nemažiau 20ag nes nepjaus VEJOS didesnes nei 10 cm, būtinai tik su priverstiniu tepimu, nes kitaip nenupjausi šlaitų,būtinai turi turėti hidrostatine pavarą (automatas), elektromagnetini peilių paleidėją ir dar gerai būtų, kad būtų hidraulinis dekos pakėlėjas. Išsirinkau visišką priešingybę pagal interneto visažinius, nes man tik veją pjaut reikia, o ne krūmus :)  Gal  deka kiek siauroka - 1 metro pločio, bet 25 arai ir taip greitai nusipjauna.
Kadangi turėjom ribotą biudžetą, tai rinkomės iš tų, kur turi mažiau navarotų, t.y. BE HIDRAULINIO dekos pakelėjo, be elektromagnetinio peilių paleidėjo ir gali būti su silpnesniu motoru (bet prieš pirkdamas patikrinau, kad netyčia nepasirodytų, kad internautai buvo teisūs :D ), ir pas mane nėra šlaitų, tai atmečiau ir priverstinį tepimą. Blaiviai viską įvertinus, buvo keletas reikalavimų:
1. Būti su su surinkėju gale, surinkėjas neturi būti šiukšliadėžių pavidalo, kad nereikėtų laipiot išpylinėt žolės.
2. Automatas, bet ne mirtinai reikalingas.
3. Turėti galimybę uždėti buldozerį sniegui stumdyti.
4. Variklis. Internautai sako, kad brigso variklius taiso ant kiekvieno kampo, bet kai pradedi gilintis, pasirodo brigsas variklius upgrade'ina kas porą mėnesių. Tai nežinau, kaip ten būtų su remontu.

Truputį pasiklydau tarp transmisijų, nes jų yra visokių, nėra taip, kad butų automatas ir ne automatas.
Ir dar aplankė keistas jausmas, kad visi traktoriai gaminami vienoje gamykloje, tik uždedant kitokį variklio gaubtą ir brand'ą.

Rinkom, rinkom - išsirinkom - 13,5 ag 1-o cilindro "brigsas", variatorinis greičio reguliavimas (reversas įsijungia su atskira pavarų svirtim), metro pločio dviejų peilių deka, surinkėjas gale ir kas smagiausia į komplektaciją įėjo sniego stumdymo peilis, visiškai naujas.  Vat ko norėtųsi, tai piktesnių padangų, nes užklimpstu savo komposto krūvoj :). Mano vejai 13,5 AG daugiau nei reikia. Normaliai pjauna ir ganyklinę žolę, nesijaučia jokio dūsimo. Kadangi nusipirkau dar prieš sėdamas veją, tai sėjos metu tampiau volą, dar prieš tai su buldozeriu apsilyginau lauką. O ne per seniausiai dar ir žvyrą ant kiemo išsilyginau, užkasiau tą baseiną, kurį minėjau praeitame įraše. Nusipjaut apie 25 arų sklypą suvartoja apie 1 ltr benzino. Man regis, gaunasi ekonomiškiau nei stumdoma žoliapjovė.
Gedimai. Naaa, šito ilgai laukti nereikėjo. Tik pradėjus važinėtis namie, pradėjo ūžti kažkoks guolis. Na technika ne nauja, galvoju iki rudens atlaikys, rudenį ardysiu žiūrėsiu, ką ten keisti reikia... Neprisireikė, nes sustojo vidury pjovimo įkarščio. Galvojau nutrūko diržas. Pakeliu sėdynę, išimu akumuliatorių (nes pro ten matosi diržas, kuris paprastai nesimato), bet diržo ten nesimato. Dar žiūriu, kad ir vienas skriemulys be guolio... Skriemuliui išbyrėjo guoliai, supjovė diržą. Išsiardžiau "britvą", diržą ir skriemulį į ranką ir į... na pas mus ant kiekvieno kampo netaiso sodo traktorių, tai nuvykau į "Traktorių dalys". Naują diržą pagal pavyzdį pritaikėm už 3,5 euro, o gauti bent panašų skriemulį viltys išblėso, tai paėmiau guolį už 1,5 euro. Skriemulio vidurį truputį "ant dildės", truputį po presu (mažiau civilizuoti gali ir po plaktuku) ir turiu "naują" veikiantį skriemulį su platesniu tvirtesniu guoliu. Viso remontas - 5 eurai ir toliau lekiam su vėju :)

Metas pailiustruoti:

Pigiai taisome gediminų kalnus.

Britva profiliu. "Custom paint job'as" atliktas "Sielos garaže" :).

Štai tiek benzo suvartoja nusipjauti visą sklypą. Bako talpa 3,8 ltr.

Motoras. O kaip gi be jo?..

Gedimo šalinimas

Dar šiek tiek įdomybių iš interneto. Pvz, kaip veikia pavarų dėžė ir variatorius. Dar prisiminiau, kad šitam NE automatui, kaukia galinis tiltas dėl "tiesių" dantračių, panašiai kaip jūsų automobilio atbulinė pavara.


O gal geriau būčiau pirkęs "dvikaušį"? Po duslintuvų tiuningo dirba, kaip harley davidson :)

5 komentarai:

 1. Stumdyti tokiuose sklypuose vejapjovė tikra vargo vakarienė, ypač jei bent 20-30 arų yra, tada traktorius nepamainomas dalykas, aš 60 arų su traktorium per 2 val. nupjaunu :)
  Pardavėjų mažiau klausyti reikia, dauguma jų siūlomų priedų nelabai ir reikia, turim paprasčiausią sodo traktoriuką, tiesa variklis neišsilpnųjų 17,5 a. ir pjovimo deka 1,07 m. žolės nerenkame, bet pjauname kiekvieną savaitę su mulčiuojančiais peiliais, tiesą pasakius nelabai sugalvočiau kur tuos kalnus žolės ir dėti. Priverstinimas tepinas gerai, ypač jei sklypas nelygus, o visą kitą manau yra beveik nereikalinga, svarbiausia neprisodinti medžių, krūmų ir kėlių ten kur nereikia, nes tada bus slalomo varžybos :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ta sviežia žolė labai greit supūva, nieko nelieka, bet užklimpt užtenka, nes labai slidus darinukas gaunasi :)
   Mano nuomone, surinkėjas būtinas, nes tos liekanos gadina veją. Bent jau mano tokia patirtis.
   Dar mačiau vienoje technikos parduotuvėje yra pirkti aeratorius kabinamas prie traktoriaus už 85€.
   Truputį erzinantis darbas po kiekvieno pjovimo išsiplauti deką, nes jei įvarai į "rūsį" neplautą, tai aromatai visam name būna, yra dar praplovimo purkštukai, bet jie mažai ką gelbėja, reikia kišt ranką ir krapštyt.
   Dar priekinių žibintų patronų nebuvo, tai iš ėbėjaus užsakiau LED žibintus 2x18w, tikiuosi sutalpinti į standartinę vietą.

   Panaikinti
 2. O dėvėtą neblogą traktoriuką už 1000 e. galima drąsiai rasti.
  Mūsų technika :)
  https://iknamai.blogspot.lt/2016/02/sodo-traktoriukas-ir-trimeris.html

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ale tu matai, mūsų oro filtrai vienodi. Tavo irgi 15€ kainavo? Tipo hepa:D

   Panaikinti