2022 m. gruodžio 30 d., penktadienis

Laiptai, kiti laiptai ir turėklai ir išdažyta chata

Ohooo kokią pertrauką padariau nuo blog'o. Vis galvodavau, kad prisėsiu bent per atostogas, bet nesigaudavo, nes kažin kuom vis užsiėmęs. Po darbo jungti kompiuterį irgi labai tingisi, nes visą dieną prieš tai žiūrėjau į ekraną (toks darbas), o vieno įrašo rašymas reikalauja bent 2 valandų. Ir vis dėlto, blog'as sau pačiam iš idėjos, nes kažkada netingėdavau rašyti, tad jokio spaudimo, bet apleisti irgi nesinori. Pirmieji įrašai parašyti naktimis, nes tuomet turėjau daug entuziazmo statybose, grįždavau iš stroikės jau gerokai sutemus. Atsigriebdamas už prarastą blogerio laiką, apžvelgsiu ką pasidariau per pastarųjų 2 vasarų atostogas, nes tuomet būdavo suplanuoti didžiausi darbai. Per pirmas atostogas pasidariau terasoje turėklus ir laiptus, kitais metais pasidariau ir viduje namo laiptus, vietoje kurių naudojome nuo statybų užsilikusį liftą. 

1 Sezonas. Lauko laiptai ir terasos turėklai.

Sunaudota nei daug, nei mažai - 1 kubas medienos. Atostogų-darbo dienos prasidėdavo nuo maudynių ežere  kartu su šunimi, nes buvo baisiai karštos dienos, dėl ko visą dieną taip ir neišdžiūdavau :D , reikėjo reguliariai palaikyti skysčių kiekį organizme. Lentpjūvėj nebuvo kas galėtų pristatyti medieną į namus, tai ant mašinos stogo per 3 kartus susivežiau. Iš pradžių į tėvo kiemą, nes jis turi oblerkę :) , o vėliau į savo. Nusiobliavęs, persivežiau pas save, dažymui. 

Viskas prasideda nuo vizijos kompiuterio ekrane.

 

Toliau - medienos pristatymas.
Nusiobliavę, susipjaustę, kad būtų lengviau, pakuojamės ir varom dažyt.Darbai pradideda nuo laiptų gamybos, nes kaip kitaip tą kubą medienos susineši?..


 

Prasideda turėklai ir čia seka nusyvilimas, kad neatrodo taip gerai, kaip atrodė galvoje :D. Bet prisukus  daugiau, vaizdas pasitaiso:) 


Nepamirštame ir padurniuoti :)
 
Ir galutiniai vaizdai maždaug tokie...
Neblogai padirbėjus, galima iš obels šakos išsidrožti taurę ir atsipūsti :)
 
 
2 Sezonas. Vidaus laiptai
 
Per šias 2 savaites normaliai PASPORTAVAU statybose, kad net 5 kg svorio numečiau! Dirbau po 12 valandų kasdien.  Ir vėl pasitaikė karštos dienos, vartojau daug vandenuko, kurį atsivežiau iš šaltinio. Pirmiausia tai reikėjo nugriauti liftą ir išvilkti lauk, kuris svėrė labai nemažai. Tada 1 sienos statymas ir 2 nutinkavimas. Kadangi pamatai statyti buvo prie ruso, tai sienos nebuvo pačios tiesiausios, vienos viršuje reikėjo priauginti 10 cm! Su medienos pristatymu šį kartą pasisekė labiau. Sienų darbų trukmė - 1 savaitė, pačių laiptų statyba - antra savaitė. Nuobliuotą medieną dar šlifavau su ne betkuo, o žirafa :D.

Ir vėl viskas prasideda nuo vizijos kompiuterio ekrane. Čia ne galutinis variantas, bet bus OK :)

 

Įrankių pasiruošimas

 
 
Sienos statyba. Laiptinės norėjosi didesnės, bet yra tokia kokia yra, nes labai skubėjau namą statyti ir nenorėjau daužyti perdangos kitoje vietoje.Sienos priauginimas.
 
Pirmasis pagalys :)

 
Klijuojamos pakopos.

Pakopų montavimas. Nuiiminėjama antros pakopos forma.
 
Darbų prižiūrėtojas 12 nakties užlūžo. Visą laiką užkabinęs nosį žiūrėjo ką darau. Išpjauni pakopą, prieina, apuosto, patvirtina, kad gera. Išgręži su grąžtu skylę, pauosto skylę, pauosto grąžtą - irgi užtvirtina. Be darbų prižiūrėtojo nei iš vietos.
 

Turėjom ir tokių įrankių.

 

Suklijuotos pakopos.

 
Prižiūrėtojas testuoja.
 
Dabar vaizdas atrodo maždaug taip, tik uždėti papakopiai ir nulakuotos pakopos tamsinančiu laku. Turėklų teks palaukti, kol užgims vizija mano galvoje.

Timelapse 1 savaitės.


3 sezonas tarp sezonų. Iššpakliuoti ir išdažyti kambariai

Peržvelgiau dar blogą, apsidairiau, kas čia dar pasiketę, ogi išdažyta chata. Špakliavimas tai šlykštus darbas. Dažymas pigiais dažais irgi šlykštus. Yra skirtumas kur dažyti brangiais ir kur dažyti pigiais dažais. Bet kaip gi kitaip įgausi patirtį, jei ne ant savo skūros testuodamas?.. Čia turėtų skambėti ši daina
 

Daug nuotraukų su interjeru neturiu, bet įkelsiu kelias atsitiktinai nufotografuotas. Virtuvė mėlyna, svetainė juoda/raudona, koridorius raudonas, nes kartu jis ir svetainės dalis. Dar vienas kambarys žalias, o kitas garstyčių spalvos. Garstyčių spalva dengiau 5 sluoksnius ir vistiek dryžiai persišviečia. Po 5 sluoksnio pasakiau - px, bus gerai, kaip yra :D. Vonia nepabaigta, niekaip neišsirenkame juodų plytelių. Taip taip, bus juoda, komentarų apie kalkes nereikia. Persiujungiame kitą garso takelį. Aš kaip vakseris, nenoriu nieko girdėti iš patyrusių ar iš tikrųjų mokslus baigusių žmonių :D.
 
Koridoriaus fragmentas. Tos nudažytos durys vis dar su apsaugine plėvele.

Svetainės fragmentas.

Virtuvės fragmentas. Taip, taip, virtuvėje turime sofą ir žiemos sodą su palme iš kokoso augančia ne pirmus metus, nes virtuvė ne kišenė. Ir dar tūsinti už stalo telpa 12 žmonių aplink stalą. Taip pat mūsų virtuvę prieš Kalėdas buvo galima aptikti įvairiuose žiniasklaidos puslapiuose. Maisto produktai ir patiekalai fotografavosi. Foto nebus, darbo kompe likusi fotosesija, kurio dabar neturiu prie savęs. Galbūt papildysiu įrašą kitais metais.


4 skyrius. Apie viską.

Praeitą vasarą prieš audrą apturėjome štai tokį orą ir čia ne tas atvejis, kai atpūtė afrikos smėlį. Žiauriai keista buvo stovėti lauke, lyg filme "Tylioji kalva". Bet audra taip ir neatėjo, praėjo pro šalį, kaip ir visi vasaros lietūs :(. Spalvos neredaguotos.

Kitos atsitiktinės nuotraukos.
Perdažiau balkius, nes pradėjo luptis.


 
Einame pavedžioti šuniuką, stipriname natūralų imunitetą.

 Dar kilnojamam namui užsidėjau naujus ratus, jėėėėė!

 Standžiai atrodo, ane? :D


Yra laikas dirbti ir yra laikas pasileisti plaukus :D Tiek šiam kartui, kitą kartą tikiuosi parašyti anksčiau nei po  2 metų.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą